Ako vybaviť miestnosť pre prvotriedneho lekára?

Ako vybaviť miestnosť pre prvotriedneho lekára?

Iba včera ste naučili svoje deti, aby chodili, a za pár dní vstúpia do nového života s rýchlym tempom – stanú sa prvou žiakmi. Najkrajšie roky svojho života – od prvého receptu po prvú lásku – strávia v stenách školy. Druhou stranou tejto medailu je komplexný program, veľké fyzické a emocionálne zaťaženie. Preto je veľmi dôležité zabezpečiť život prvého stupníka, aby sa mohol pokojne zapojiť a úplne odpočívať.


Ako vybaviť miestnosť pre prvotriedneho lekára?
Profesionálna fotografia, Shutterstock.com

No, keď má dieťa oddelenú miestnosť, je ešte lepšie, ak okrem miestnosti na spánok a hry existuje aj samostatné miesto pre hodiny. Niektoré rodiny majú kancelárie , kde pracujú rodičia. Zvyčajne sa skombinujú s knižnicou, a preto samotná atmosféra skriniek určí malého muža na serióznu prácu. Bude pre neho ľahšie sa dostať z jeho hier a hračiek. Bude potrebné iba vybaviť ho samostatným pracoviskom.

Ak je pracovisko usporiadané v škôlke, je dôležité mať na pamäti, koľko detí žije v tejto miestnosti. Ak je viac ako jedno lôžko, je potrebné zónovať miestnosť tak, aby bolo pracovisko študenta oplotené z celkovej plochy a priestoru na spanie. Umožní to ostatným deťom, aby neodvrátili prvorozpočtovníkov od toho, aby robili domáce úlohy a pokojne si odpočívali, ak študent sedí na hodinu neskoro.
Výber stola

Výber písacích tabuliek je teraz veľmi veľký dvojposchodove postele: od plastových, jasných modelov, ktoré možno nastaviť vo výške, na pevné modely z radu cenných druhov. Malé dieťa bude pohodlne sedieť pri stôl 45-48 cm vysoký, ale po 5-7 rokoch bude potrebovať plný stôl s výškou 60 cm.

Ak má rodina jedno dieťa a malý stolový transformátor, nikto nemôže zdediť, potom sa najlepšie dáva prednosť stoličke pre dospelých. Súčasne bude potrebné problém vyriešiť pomocou správneho výberu stoličky a podnožky. To je dôležité pre vytvorenie správneho držania tela u dieťaťa. Pre dieťa, ktoré sedí pri stole, je potrebné, aby nohy stoja na podlahe a nezostali na stole, stolová doska bola na úrovni hrudníka a lakte ležali na stole striedavo.

Hĺbka stola by mala byť asi 60 cm a dĺžka 100-120 cm – ak je priestor pre počítač a dĺžka až 160 cm – ak bude stôl ešte vybavený.
Osvetlenie miestností

Miesto pre stôl by malo byť zvolené tak, aby svetlo dopadalo na ľavú stranu. Môžete to dať do okna, ale vzhľadom k tomu, že malé dieťa sa nemôže sústrediť na úlohy po dlhšiu dobu, všetko, čo sa stane mimo okna, ho veľmi odvedie.

Je potrebné vybaviť miestnosť dodatočným osvetlením. Ak predtým bolo dostatok svetla a nočného svetla, teraz je potrebné zabezpečiť ďalšie osvetlenie pracoviska a lampu nad posteľou. Takže dieťa môže čítať skôr, než spí.

Skladovací systém má veľký význam. Teraz bude mať dieťa nielen hračky, ale aj učebnice, notebooky, písacie potreby. Ak chcete zvyknúť na objednávku, je to potrebné od prvých dní, potom nehľadajte potrebné notebooky a perá. Za týmto účelom si môžete vyzdvihnúť farebné koše, boxy, organizátory.
Návrh izby

Pokiaľ ide o dizajn miestnosti, musí plne spĺňať povahu a záujmy dieťaťa. Nemalo by to byť rovnaké, ako ste videli od priateľov alebo niekde inde. Vyberte si dizajn spolu s budúcim prvým triedičom. Nech ukáže svoju predstavivosť. Najlepšie je, ak sa zmeny v detskej izbe vyskytnú na začiatku školského roka, aby sa mohol úplne zvyknúť na novú situáciu.

Všeobecne platí, že prvý stupeň, bez ohľadu na jeho charakter, musí hrať, učiť sa a rozvíjať sa výlučne v podmienkach, ktoré mu vyhovujú Nábytok a zariadenie. Ak rodičia vynaložia úsilie, dieťa bude spokojné len s ich úspechmi a úspechmi.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s